yüksek lisans tez aşaması görevlendirme hakkında acil cevaplarsanız sevinirm!!! - ÖYP Forum - Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı

Go Back   ÖYP Forum - Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı > ÖYP (Genel) > ÖYP Hakkında Sizden Gelen Sorular

ÖYP Hakkında Sizden Gelen Sorular Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Hakkında Bütün Sorularınızı Bu Forumda Paylaşabilirsiniz

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-05-2012, 20:53   #1 (permalink)
Junior Member

Üye No: 714
Konular:
Beğendikleri:
Beğeni Puanı:
Standart yüksek lisans tez aşaması görevlendirme hakkında acil cevaplarsanız sevinirm!!!

Merhaba arkadaşlar ben halihazırda marmara üniversitesi kamu hukukunda tez aşamasında olan bir yüksek lisans öğrencisiyim..İnönü üniversitesinde mali hukuk bölümünde göreve başladım ancak bilgi karışıklığı içinde kaldım yardımcı olursanız sevinirim :
-Tez araştırma ve yazımını nisana kadar bitirmeliyim bu nedenle görevlendirme alıp bir an önce yazmaya başlamalıyım; önce prosedür hakkında bilgi almak için yökü aradım, bana enstitüme bir dilekçe ile başvurmamı ve marmaranın bu dilekçe üzerine yökten 1 kişilik kontejan talep etmesi gerektiği söylendi(yök kurul kararı ile).
-Sonra enstitüyü aradım enstitüden böyle gerçekleşmeyeceğini zaten öğrencileri olduğum için sadece inönüden görevlendirme aıp gitmem gerektiği söylendi hiç bir şekilde dilekçe kabul etmeyeceklermiş
-En son olarak inönü fakülte sekreterimiz ile görüştüm bana tez döneminde olduğum için görevlendirme vermeme ihtimalleri bulunduğunu söyledi ancak yönetmelikte tez aşamasını atandığım üniversitede yapmam için danışmanın olayı ile yök kurul kararına ihtiyaç olduğu yazıyor şu halde görevlendirme almak daha az prosedür gerektiren bir iş

Şimdi ben kimi dinlemeliyim?

zeynep nihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-05-2012, 23:24   #2 (permalink)
Junior Member

Üye No: 81
Konular:
Beğendikleri:
Beğeni Puanı:

Alıntı:
zeynep nihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba arkadaşlar ben halihazırda marmara üniversitesi kamu hukukunda tez aşamasında olan bir yüksek lisans öğrencisiyim..İnönü üniversitesinde mali hukuk bölümünde göreve başladım ancak bilgi karışıklığı içinde kaldım yardımcı olursanız sevinirim :
-Tez araştırma ve yazımını nisana kadar bitirmeliyim bu nedenle görevlendirme alıp bir an önce yazmaya başlamalıyım; önce prosedür hakkında bilgi almak için yökü aradım, bana enstitüme bir dilekçe ile başvurmamı ve marmaranın bu dilekçe üzerine yökten 1 kişilik kontejan talep etmesi gerektiği söylendi(yök kurul kararı ile).
-Sonra enstitüyü aradım enstitüden böyle gerçekleşmeyeceğini zaten öğrencileri olduğum için sadece inönüden görevlendirme aıp gitmem gerektiği söylendi hiç bir şekilde dilekçe kabul etmeyeceklermiş
-En son olarak inönü fakülte sekreterimiz ile görüştüm bana tez döneminde olduğum için görevlendirme vermeme ihtimalleri bulunduğunu söyledi ancak yönetmelikte tez aşamasını atandığım üniversitede yapmam için danışmanın olayı ile yök kurul kararına ihtiyaç olduğu yazıyor şu halde görevlendirme almak daha az prosedür gerektiren bir iş

Şimdi ben kimi dinlemeliyim?
(9) Halen bir devlet yükseköğretim kurumunda lisansüstü (yüksek lisans, doktora, bütünleşik doktora) eğitimine devam eden ÖYP araştırma görevlilerinin devam ettikleri yükseköğretim kurumu/bölüm/anabilim dalı Yükseköğretim Kurulu kararı ile ilan edilen ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim yapabilecek yükseköğretim kurumları arasında yer alıyorsa, bu anabilim dalına yerleşen araştırma görevlileri bu yükseköğretim kurumuna tahsis edilen lisansüstü eğitim kontenjanları dışında tutulur. Yükseköğretim kurumunun bu durumdaki araştırma görevlileri için kontenjan talep etmesine gerek yoktur.

YÖK'ün usul ve esaslarında geçen bir madde nasıl olur da size böyle bir talep beyanında bulunurlar hayret doğrusu.

Ayrıca tez aşamasını atandığınız üniversitede yapabilirsiniz, birçok arkadaş o şekilde gerçekleştirdi.
everywhere isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-06-2012, 08:50   #3 (permalink)
Junior Member

Konular:
Beğendikleri:
Beğeni Puanı:

yalnız marmarada (kamu hukuku) bu yıl için öyp kontejanı açılmadı.

Konu zeynep nihan tarafından (09-06-2012 Saat 08:53 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-06-2012, 15:20   #4 (permalink)
Junior Member

Konular:
Beğendikleri:
Beğeni Puanı:

Alıntı:
zeynep nihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yalnız marmarada (kamu hukuku) bu yıl için öyp kontejanı açılmadı.
Sizin ana bilim dalı farklı, sizin istediğiniz mali hukuk anabilim dalınızı kamu hukukuna mı kaydırmak istiyorsunuz. ayrıca tez döneminde görevlendirme almanıza gerek yoktur aslında.
Alt 09-06-2012, 17:17   #5 (permalink)
Junior Member

Konular:
Beğendikleri:
Beğeni Puanı:

hocam mali hukuk da bir kamu hukuku anabilim dalıdır sadece daha genıs kapsamlı atandıgım üniversite seve seve kabul ettı yuksek lisansımı.ayrıca bugün öğrendim marmara 3 kişilik kontejan açmış zaten.
Alt 09-06-2012, 21:51   #6 (permalink)
Junior Member

Konular:
Beğendikleri:
Beğeni Puanı:

Sorun kalmadı o zaman değil mi?
Alt 09-07-2012, 12:37   #7 (permalink)
Junior Member

Konular:
Beğendikleri:
Beğeni Puanı:

kalmadı hocam cevaplarınız için teşekkürler...

Bookmarks

Seçenekler
Stil