yüksek lisans tez a?amas? görevlendirme hakk?nda acil cevaplarsan?z sevinirm!!! - ÖYP Forum - Ö?retim Üyesi Yeti?tirme Program?

Go Back   ÖYP Forum - Ö?retim Üyesi Yeti?tirme Program? > ÖYP (Genel) > ÖYP Hakk?nda Sizden Gelen Sorular

ÖYP Hakk?nda Sizden Gelen Sorular Ö?retim Üyesi Yeti?tirme Program? Hakk?nda Bütün Sorular?n?z? Bu Forumda Payla?abilirsiniz

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-05-2012, 19:53   #1 (permalink)
Junior Member

Üye No: 714
Konular:
Be?endikleri:
Be?eni Puan?:
Standart yüksek lisans tez a?amas? görevlendirme hakk?nda acil cevaplarsan?z sevinirm!!!

Merhaba arkada?lar ben halihaz?rda marmara üniversitesi kamu hukukunda tez a?amas?nda olan bir yüksek lisans ö?rencisiyim..?nönü üniversitesinde mali hukuk bölümünde göreve ba?lad?m ancak bilgi kar???kl??? içinde kald?m yard?mc? olursan?z sevinirim :
-Tez ara?t?rma ve yaz?m?n? nisana kadar bitirmeliyim bu nedenle görevlendirme al?p bir an önce yazmaya ba?lamal?y?m; önce prosedür hakk?nda bilgi almak için yökü arad?m, bana enstitüme bir dilekçe ile ba?vurmam? ve marmaran?n bu dilekçe üzerine yökten 1 ki?ilik kontejan talep etmesi gerekti?i söylendi(yök kurul karar? ile).
-Sonra enstitüyü arad?m enstitüden böyle gerçekle?meyece?ini zaten ö?rencileri oldu?um için sadece inönüden görevlendirme a?p gitmem gerekti?i söylendi hiç bir ?ekilde dilekçe kabul etmeyeceklermi?
-En son olarak inönü fakülte sekreterimiz ile görü?tüm bana tez döneminde oldu?um için görevlendirme vermeme ihtimalleri bulundu?unu söyledi ancak yönetmelikte tez a?amas?n? atand???m üniversitede yapmam için dan??man?n olay? ile yök kurul karar?na ihtiyaç oldu?u yaz?yor ?u halde görevlendirme almak daha az prosedür gerektiren bir i?

?imdi ben kimi dinlemeliyim?

zeynep nihan isimli Üye ?imdilik offline konumundad?r   Al?nt? ile Cevapla
Alt 09-05-2012, 22:24   #2 (permalink)
Junior Member

Üye No: 81
Konular:
Be?endikleri:
Be?eni Puan?:

Al?nt?:
zeynep nihan Nickli Üyeden Al?nt? Mesaj? göster
Merhaba arkada?lar ben halihaz?rda marmara üniversitesi kamu hukukunda tez a?amas?nda olan bir yüksek lisans ö?rencisiyim..?nönü üniversitesinde mali hukuk bölümünde göreve ba?lad?m ancak bilgi kar???kl??? içinde kald?m yard?mc? olursan?z sevinirim :
-Tez ara?t?rma ve yaz?m?n? nisana kadar bitirmeliyim bu nedenle görevlendirme al?p bir an önce yazmaya ba?lamal?y?m; önce prosedür hakk?nda bilgi almak için yökü arad?m, bana enstitüme bir dilekçe ile ba?vurmam? ve marmaran?n bu dilekçe üzerine yökten 1 ki?ilik kontejan talep etmesi gerekti?i söylendi(yök kurul karar? ile).
-Sonra enstitüyü arad?m enstitüden böyle gerçekle?meyece?ini zaten ö?rencileri oldu?um için sadece inönüden görevlendirme a?p gitmem gerekti?i söylendi hiç bir ?ekilde dilekçe kabul etmeyeceklermi?
-En son olarak inönü fakülte sekreterimiz ile görü?tüm bana tez döneminde oldu?um için görevlendirme vermeme ihtimalleri bulundu?unu söyledi ancak yönetmelikte tez a?amas?n? atand???m üniversitede yapmam için dan??man?n olay? ile yök kurul karar?na ihtiyaç oldu?u yaz?yor ?u halde görevlendirme almak daha az prosedür gerektiren bir i?

?imdi ben kimi dinlemeliyim?
(9) Halen bir devlet yüksekö?retim kurumunda lisansüstü (yüksek lisans, doktora, bütünle?ik doktora) e?itimine devam eden ÖYP ara?t?rma görevlilerinin devam ettikleri yüksekö?retim kurumu/bölüm/anabilim dal? Yüksekö?retim Kurulu karar? ile ilan edilen ÖYP kapsam?nda lisansüstü e?itim yapabilecek yüksekö?retim kurumlar? aras?nda yer al?yorsa, bu anabilim dal?na yerle?en ara?t?rma görevlileri bu yüksekö?retim kurumuna tahsis edilen lisansüstü e?itim kontenjanlar? d???nda tutulur. Yüksekö?retim kurumunun bu durumdaki ara?t?rma görevlileri için kontenjan talep etmesine gerek yoktur.

YÖK'ün usul ve esaslar?nda geçen bir madde nas?l olur da size böyle bir talep beyan?nda bulunurlar hayret do?rusu.

Ayr?ca tez a?amas?n? atand???n?z üniversitede yapabilirsiniz, birçok arkada? o ?ekilde gerçekle?tirdi.
everywhere isimli Üye ?imdilik offline konumundad?r   Al?nt? ile Cevapla
Alt 09-06-2012, 07:50   #3 (permalink)
Junior Member

Konular:
Be?endikleri:
Be?eni Puan?:

yaln?z marmarada (kamu hukuku) bu y?l için öyp kontejan? aç?lmad?.

Konu zeynep nihan taraf?ndan (09-06-2012 Saat 07:53 ) de?i?tirilmi?tir.
Alt 09-06-2012, 14:20   #4 (permalink)
Junior Member

Konular:
Be?endikleri:
Be?eni Puan?:

Al?nt?:
zeynep nihan Nickli Üyeden Al?nt? Mesaj? göster
yaln?z marmarada (kamu hukuku) bu y?l için öyp kontejan? aç?lmad?.
Sizin ana bilim dal? farkl?, sizin istedi?iniz mali hukuk anabilim dal?n?z? kamu hukukuna m? kayd?rmak istiyorsunuz. ayr?ca tez döneminde görevlendirme alman?za gerek yoktur asl?nda.
Alt 09-06-2012, 16:17   #5 (permalink)
Junior Member

Konular:
Be?endikleri:
Be?eni Puan?:

hocam mali hukuk da bir kamu hukuku anabilim dal?d?r sadece daha gen?s kapsaml? atand?g?m üniversite seve seve kabul ett? yuksek lisans?m?.ayr?ca bugün ö?rendim marmara 3 ki?ilik kontejan açm?? zaten.
Alt 09-06-2012, 20:51   #6 (permalink)
Junior Member

Konular:
Be?endikleri:
Be?eni Puan?:

Sorun kalmad? o zaman de?il mi?
Alt 09-07-2012, 11:37   #7 (permalink)
Junior Member

Konular:
Be?endikleri:
Be?eni Puan?:

kalmad? hocam cevaplar?n?z için te?ekkürler...

Bookmarks

Seçenekler
Stil