Akademik Personele Zam Ba?bakanl?kta - ÖYP Forum - Ö?retim Üyesi Yeti?tirme Program?

Go Back   ÖYP Forum - Ö?retim Üyesi Yeti?tirme Program? > GENEL > Haberler

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-22-2014, 23:00   #1 (permalink)
Administrator

HaticeJr - ait Kullan?c? Resmi (Avatar)

Üye No: 2
Konular:
Be?endikleri:
Be?eni Puan?:
Standart Akademik Personele Zam Ba?bakanl?kta

Ba?bakan Erdo?an, Memur-Sen toplant?s?nda kendisine sunulan kadro ve zam talepleriyle ilgili, 'Sorunlar? çözün' talimat? verdi.

MEMUR-SEN'in düzenledi?i 'Büyük Türkiye Bulu?mas?'na kat?lan Ba?bakan Recep Tayyip Erdo?an, burada kamu çal??anlar?na müjde verdi. Ba?bakan Erdo?an, bürokratlara, milyonlarca vatanda??n merakla bekledi?i kadro ve zam talepleri için talimat verdi.

Memur-Sen Ba?kan Yard?mc?s? Hac? Bayram Tonbul, Memur-Sen yöneticileriyle toplant? düzenleyen Ba?bakan Erdo?an'?n, ilettikleri sorunlar? dinledi?ini, sonra da bunlar?n bir an önce çözülmesi için harekete geçilmesini söyledi?ini belirtti.

'GÖZLER?N?N ?Ç? GÜLDÜ'

"Bizim çözülmesi için dile getirdi?imiz, konu ba?l??? olarak toplam 25 maddemiz var. Bunlar?n içerisinde 7 maddeyi öne ç?kard?k" diyen Tonbul, ?öyle devam etti:
"Bunlar, memura derece verilmesi, disiplin aff? getirilmesi, üniversite ö?retim görevlilerine zam yap?lmas?, 4C'lilerin kadroya al?nmas?, üniversite mezunu i?çilerin memur kadrosuna geçirilmesi, i? ve meslek dan??manlar?n?n ücretlerinin düzeltilip atamalar?n?n yap?lmas?, memurlara emekli olabilmeleri için ko?ulan 30 y?l s?n?r?n?n kald?r?lmas?. Ba?kan?m?z Ahmet Gündo?du, toplant?da Ba?bakan Erdo?an'a bunlar? iletti. Ba?bakan Erdo?an da, 'Bu konular Kamu Personeli Dan??ma Kurulu'nda zaten görü?ülmü?' dedikten sonra bürokratlar?na dönerek, 'Art?k bunlar? çözün' talimat? verdi." Tonbul, Erdo?an'?n, "Bak?n Ahmet Bey'in gözlerinin içi güldü" diye espri yapt???n? kaydetti.

BA?BAKANLIK'TA

Devlet Personel Ba?kan? Mehmet Ali Kumbuzo?lu ile de konu?tu?unu anlatan Tonbul, Kumbuzo?lu'nun, taleplerle ilgili yasa tasar?s?n? Ba?bakanl?k'a gönderdiklerini söyledi?ini kaydetti.

Memur-Sen Genel Ba?kan? Ahmet Gündo?du daha önce Ba?bakan Erdo?an'? ziyaretinde taleplerini liste halinde sunmu?tu. Listede yeralan akademik personele zam konulu madde ?u ?ekilde:

Ö?retim Elamanlar?na ?lave Maa? Art???

Önceki dönemlerde do?rudan kendilerine ilave art?? yap?lmayan ve reel maa? art??? anlam?nda di?er kamu görevlilerine nazaran ma?dur durumda olan akademik personelin maa?lar?nda ya?ad?klar? ma?duriyetinin giderilmesi ve de üniversitelerin akademik personel ihtiyac?n?n kar??lanmas?na ili?kin olu?abilecek riskin ortadan kald?r?lmas? için akademisyenlerin maa?lar?nda 2014 y?l?nda 729, 2015 Ocak ay?nda 729 TL olmak üzere art?? yap?lmas?

Kaynak: GazeteKamu - GazeteKamu.Com | Kamu, Memurlar, Haber, E?itim, Sendika, ?nternet Gazetesi

HaticeJr isimli Üye ?imdilik offline konumundad?r   Al?nt? ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil